Seydişehir Haberler

2 Yeni Jeotermal Kuyu Açıldı

Seydişehir Belediyesinin , seracılık ve kaplıca turizminde değerlendirilmek üzere açtığı jeo termal 2. kuyu’nun çalışmalarını tamamladı. Başkan Tutal, Ketirağılları bölgesinde açılan ve 700 metre derinliğinde ki kuyuda 43 derece sıcaklığında , saniyede ise 40 litrelik su kapasitesi elde ettiklerini kaydetti.     Seydişehir’in jeotermal kaynak açısından son derece büyük bir potansiyele sahip olduğunu kaydeden Başkan […]

2 Yeni Jeotermal Kuyu Açıldı
08 Mayıs 2017 - 11:15 'de eklendi.

Seydişehir Belediyesinin , seracılık ve kaplıca turizminde değerlendirilmek üzere açtığı jeo termal 2. kuyu’nun çalışmalarını tamamladı.

Başkan Tutal, Ketirağılları bölgesinde açılan ve 700 metre derinliğinde ki kuyuda 43 derece sıcaklığında , saniyede ise 40 litrelik su kapasitesi elde ettiklerini kaydetti.

 

Seydişehir Jeotermal Kaynak

Seydişehir Jeotermal Kaynak

 

Seydişehir’in jeotermal kaynak açısından son derece büyük bir potansiyele sahip olduğunu kaydeden Başkan Tutal, Kavak mahallesi ve Seydişehir’de 2000 yılından bu yana devam eden Jeo termal serüvenin İnşallah hayırlısı ile sonuna geldik.

Arama yaptıkları bölgenin ruhsatının Seydişehir Belediyesine ait olduğunu kaydeden Başkana Tutal;” daha önceleri bu bölgede bir kaç kuyu açılmıştı. Şu an ikinci kuyuyu açtık. 700 metre derinliğe indiğimiz bu kuyuda şu anda 43 derece sıcaklık, saniyede 40 litre akan bir su bulduk. Kuyu çalışmasını gerçekleştirdiğimiz bölgemizin karşısında bulunan bölgede 315 bin metrekarelik bir alanı satın almak suretiyle Belediyemize kazandırdık. Bölgeyi yatırımlara hazırladık inşallah. Sadece Seydişehir’in değil, Konya’nın hizmetine termal seracılık ve termal otelcilik olarak bu bölgeyi açmış olacağız.İlçemize , memleketimize özellikle Konya’mıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER