Seydişehir Haberler

Babaoğlu: Sizden Gelen Talepleri Takip Ediyoruz

Konya Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada gündemi değerlendirdi. Babaoğlu, Konya’yı özlediğini dile getirdiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Şükürler olsun, bereketli bir kış geçiriyoruz. Bölge olarak en büyük ihtiyacımız olan su kaynaklarımızı besleyen kar bu sene iyi yağdı ve yağmaya devam ediyor. İnşallah başta çiftçilerimiz olmak üzere hepimizin yüzü bu […]

Babaoğlu: Sizden Gelen Talepleri Takip Ediyoruz
12 Ocak 2017 - 10:31 'de eklendi.

Konya Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada gündemi değerlendirdi.

Babaoğlu, Konya’yı özlediğini dile getirdiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Şükürler olsun, bereketli bir kış geçiriyoruz. Bölge olarak en büyük ihtiyacımız olan su kaynaklarımızı besleyen kar bu sene iyi yağdı ve yağmaya devam ediyor. İnşallah başta çiftçilerimiz olmak üzere hepimizin yüzü bu sene gülecek, barajlar ve yeraltı suyu dolacak. Toprak doyacak.

Yoğun kar bölgemiz için bir taraftan bereketken, diğer taraftan fırtınayla birleşince Seydişehir, Beyşehir, Bozkır ve Hüyük başta olmak üzere elektrik direklerini yıktı. Elektrikler dünden beridir kesik. Beyşehir ve Bozkır’a elektrik verildi. Seydişehir’e bu geceye kadar verilmesi planlanıyor. Hüyük yarından önce olmaz gözüküyor. Medaş Genel Müdürü ile sürekli görüşüyoruz ve yapım çalışmalarını yakinen takip ediyoruz. Hava şartlarından dolayı ekipler zorlansa da bölgeye hızla elektrik vermek için çalışmalar devam ediyor.

Biliyorsunuz Pazartesi günü Yeni Anayasa süreciyle ilgili çalışmalarımız Milletin Meclisi’nde başladı. Yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kararlıyız! Milletimizin beklentisi olan bu değişiklikleri Meclis’ten geçirerek nihai karar için size getireceğiz. CHP ve HDP her ne kadar engellemek, gerginlik oluşturmak için ellerinden geleni yapsa da sağduyuyu elden bırakmadan çalışmaları devam ettiriyoruz. İki hafta boyunca yoğun bir şekilde maraton devam edecek İnşallah sonrasında Konya’mızda yine sizlerle birlikte olacağız.

Bu hafta ayrıca Konya Milletvekilleri olarak Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan ile bir araya gelerek Konya Projelerimizi konuştuğumuz bir toplantı gerçekleştirdik. Anayasa çalışmaları süresince bir taraftanda Konya Projelerimizi ve sizden gelen talepleri takip etmeye devam ediyoruz.

Doğrusu şimdiden sizleri ve Konya’yı özledim…”

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER