Seydişehir Haberler

Koca Koru Tabiat Parkı (Gudal)

Konya ili Seydişehir ilçesi Taraşçı Beldesi hudutları dahilinde yer alan Kocakoru tabiat  parkı 1998 yılında tescil edilmiştir. Filoristik açıdan zengin olup , manzara bütünlüğü içerisinde, bölge halkının dinlenme ve eğlenmesine imkan sağlayan bir tabiat parçasıdır. 329.5 hektardır. Sahada yağmur barınağı, çeşme, su deposu ve WC mevcut olup etrafı kafes tel ihata ile çevrilmiştir. Alanda günübirlik […]

Koca Koru Tabiat Parkı (Gudal)
21 Mart 2017 - 9:28 'de eklendi.
Konya ili Seydişehir ilçesi Taraşçı Beldesi hudutları dahilinde yer alan Kocakoru tabiat  parkı 1998 yılında tescil edilmiştir. Filoristik açıdan zengin olup , manzara bütünlüğü içerisinde, bölge halkının dinlenme ve eğlenmesine imkan sağlayan bir tabiat parçasıdır. 329.5 hektardır. Sahada yağmur barınağı, çeşme, su deposu ve WC mevcut olup etrafı kafes tel ihata ile çevrilmiştir.
Taraşçı Gudal

Taraşçı Gudal

Alanda günübirlik kullanım kapsamında piknik yapılmakta olup özellikle hafta sonu Seydişehir ilçesinden piknik amaçlı gelen ziyaretçiler tarafından kullanılmaktadır. Orman içerisinde Küçük oluk, Gudal ve Hacıhasan Oluğu açıklıkları piknik amaçlı kullanılmaktadır. Alanda piknik harici manzara seyri, yürüyüş yapılabilir.
Koca Koru Tabiat Parkı - Gudal

Koca Koru Tabiat Parkı – Gudal

Konya İli, Seydişehir İlçesi, Taraşçı Beldesi sınırlarında kaldığı için Seydişehir’e 20 km, Taraşcı Beldesine 5 km mesafede olup toprak yolla alana ulaşılmaktadır.
Koca Koru Seydişehir

Koca Koru Seydişehir

 

Koca Koru Taraşçı

Koca Koru Taraşçı

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER