Seydişehir Haberler

Konurer, Berat Kandili’ni Kutladı

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer Berat Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. İlçe Başkanı Konurer yayınladığı kandil mesajında; Kelime anlamı olarak borçtan kurtulma, temize çıkıp aklanma, ceza veya sorumluluktan kurtulma gibi anlamlara gelen Berat Kandiline erişmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bu mübarek gecede ferdi ve ailevi hayatımızla birlikte, toplumsal hayatımızı, barış, huzur ve […]

Konurer, Berat Kandili’ni Kutladı
09 Mayıs 2017 - 16:25 'de eklendi.

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer Berat Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
İlçe Başkanı Konurer yayınladığı kandil mesajında; Kelime anlamı olarak borçtan kurtulma, temize çıkıp aklanma, ceza veya sorumluluktan kurtulma gibi anlamlara gelen Berat Kandiline erişmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Bu mübarek gecede ferdi ve ailevi hayatımızla birlikte, toplumsal hayatımızı, barış, huzur ve kardeşliğimizi tehdit eden maddi ve manevi pek çok olumsuzluğun yaşandığı günümüz dünyasında Kur’an-ı Kerim’deki; “Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin! Çünkü Allah bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O çok bağışlayan, çok esirgeyendir.” (Zümer, 39/53) müjdesinin farkına vararak, günah ve kusurlarımızdan dolayı tövbe etmeliyiz.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) berat gecesinde yüce Allah’ın kendisinden bağışlanma dileyenleri affedeceğini, yapılan duaları kabul edeceğini müjdelemiştir. Yüce Allah’ın kulları olarak biz insanlara verilen bu fırsatı iyi değerlendirmemiz ve mübarek Berat gecesin de Cenab-ı Allah’tan canı gönülden affedilmeyi dilememiz gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Seydişehirli hemşerilerimin ve İslam âleminin ‘Berat Kandilini tebrik eder, şehrimizin, ülkemizin ve İslam Âleminin birlik ve beraberliğine vesile olmasını, yüce Mevla’dan niyaz ederim dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER