Seydişehir Haberler

Olumsuz Kış Şartları En Çok Esnafı Etkiledi

Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Aypar, yaşanan ağır kış şartlarının en çok esnafı vurduğunu söyledi. Başkan İbrahim Aypar şu ifadeler yer verdi: “Bu yıl ülkemiz ve özellikle göller bölgesinde yer alan ilçemizde arda arda gelen yoğun kar yağışı neticesinde yaşamı olumsuz yönde etkiledi başta enerji nakil hatlarının çökmesi, yoğun kar yağışının ulaşımı bitirmesi […]

Olumsuz Kış Şartları En Çok Esnafı Etkiledi
19 Ocak 2017 - 10:15 'de eklendi.

Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Aypar, yaşanan ağır kış şartlarının en çok esnafı vurduğunu söyledi.

Başkan İbrahim Aypar şu ifadeler yer verdi:

“Bu yıl ülkemiz ve özellikle göller bölgesinde yer alan ilçemizde arda arda gelen yoğun kar yağışı neticesinde yaşamı olumsuz yönde etkiledi başta enerji nakil hatlarının çökmesi, yoğun kar yağışının ulaşımı bitirmesi ve birçok işyerleri ve binaların çatılarına verdiği zarar neticesinde kentteki esnafımız mağdur olmuştur.

Sanayilerimizde bulunan fabrika ve iş yerlerinin çatılarında çökmeler, ilçe merkezindeki işyerlerinin tente ve panjurları parçalanmıştır. Gıda ürünlerinde enerji kesilmesinden dolayı zararlar meydana gelmiştir. Zaman zaman yolların kapanması nedeniyle kent dışındaki mahallelerden vatandaşların gelememesinden ötürü ticari hayat olumsuz yönde etkilenmiştir. Allah daha büyük afetlerden saklasın. Sevine bilinecek tek taraf ise can kaybının yaşanmamasıdır. Bundan sonraki durum başta esnafımız ve vatandaşlarımızın zararlarının karşılanması olmalıdır.

Sivil ve siyasi Yetkililerimizin ilçemiz ile alakalı çalışmalarında ekonomik hayatı zorda olan ticaret erbabının yanında yer alması için çalışma başlatmalarını beklemekteyiz. Odamız olarak bu konuda yapılacak çalışmalarda üstümüze düşen görev ne ise yapmaya hazır olduğumuzu bildiririz. Tüm ilçemize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER