Seydişehir Haberler

Afetten Zarar Gören Vatandaşlar Devletten Destek Bekliyor

Seydişehir MÜSİAD Şubesi, yoğun kar yağışı sonucu işyerlerinde meydana gelen zararların devlet tarafından karşılanmasını istedikleri bir video yayınladı. Kar afetinden iş yerleri zarar gören sanayicilerin ve esnafların devletten yardım talep ettikleri videoda, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, MÜSİAD Seydişehir Şube Başkanı Yasin Camcı ve Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Küçük te devletin Seydişehir’de […]

Afetten Zarar Gören Vatandaşlar Devletten Destek Bekliyor
17 Ocak 2017 - 9:46 'de eklendi.

Seydişehir MÜSİAD Şubesi, yoğun kar yağışı sonucu işyerlerinde meydana gelen zararların devlet tarafından karşılanmasını istedikleri bir video yayınladı.

Kar afetinden iş yerleri zarar gören sanayicilerin ve esnafların devletten yardım talep ettikleri videoda, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, MÜSİAD Seydişehir Şube Başkanı Yasin Camcı ve Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Küçük te devletin Seydişehir’de aşırı kar yağışından dolayı zarar gören vatandaşlara devletin şevkatli elini uzatmasını istediler.

Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Küçük, “Memlekette sanayicilerimizin iş yerlerinde ciddi göçükler oluştu. Tamda ekonominin dar boğazdan geçtiği bu dönemde tüccarımızın ve sanayicimizin zor zamanlarında böyle bir felaketin yaşanması gerçekten ciddi zararlar verdi, büyük sıkıntılara yol açtı. Devletimizden bu konu ile alakalı hem sanayicimize hem de tüccarımıza destek bekliyoruz.” dedi.

Kendi aralarında çözümler üretmeye çalıştıklarını belirten Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Seydişehir Şube Başkanı Yasin Camcı, “Burada en büyük görev, en büyük destek de hükümetimize ve devletimize düşüyor. Sıcak şevkatini görmek istiyoruz devletimizin. İşletmelere, fabrikalarımıza bu konuda yardımcı olunması gerektiğini düşünüyorum. Köylülerimize yardımcı olunması gerekir diye düşünüyorum. İnşallah bu temennimiz bu umudumuz karşılığını bulacaktır.”

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Ciddi manada Marangozlar Sanayi, Hafif Sanayi ve Organize Sanayi bölgelerimizde hasarlar var. Esnaflarımızın zararlarının temini için Başbakanlığa, il AFAD tarafından ödenek ayrılması noktasında yazılar yazıldı. Bölge milletvekillerimizle de görüşüyoruz. Bu noktada il ve bakanlık boyutundaki yetkililerimize sesleniyoruz, sıkıntılı bir durum. Üç haftalık bir kar yağışıyla karşı karşıyayız. Her yağan kar bir, bir buçuk metre civarında yağdı. Ciddi bir afet durumu söz konusu, bundan dolayı vatandaşın, esnafın durumu sıkıntılı. Esnafımızın, sanayicimizin yarasına merhem olacak desteğin yapılmasını istirham ediyoruz.” dedi.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER