Seydişehir Haberler

Seydişehir’de 6 Polis Açığa Alındı

FETÖ ile irtibatı olduğu gerekçesiyle Konya’da açığa alınan 234 polisten biri üst düzey olmak üzere 6’sının Seydişehir ilçe Emniyet Müdürlüğü personeli olduğu öğrenildi. . Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle ülke genelinde 9 bin 103 emniyet teşkilatı mensubu görevden uzaklaştırılmıştı. . Açığa alınan bu polisler arasında Seydişehir ilçe […]

Seydişehir’de 6 Polis Açığa Alındı
27 Nisan 2017 - 15:28 'de eklendi.

FETÖ ile irtibatı olduğu gerekçesiyle Konya’da açığa alınan 234 polisten biri üst düzey olmak üzere 6’sının Seydişehir ilçe Emniyet Müdürlüğü personeli olduğu öğrenildi.

.

Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle ülke genelinde 9 bin 103 emniyet teşkilatı mensubu görevden uzaklaştırılmıştı.

.

Açığa alınan bu polisler arasında Seydişehir ilçe Emniyet Müdürlüğünde görev yapan biri Baş komiser, beşi polis memuru olmak üzere 6 polisin açığa alındığı bildirildi.

Bu konu ile Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 667 sayılı “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname”nin 2’nci maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle 9 bin 103 emniyet teşkilatı mensubunun görevden uzaklaştırıldığı bildirilmişti.

.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER