Seydişehir Haberler

Seydişehirli Dağcılar Üç Metre Karda Yürüyüş Yaptılar

Seydişehirli Dağcılar, Küpe Dağı sırtlarında bulunan Kartal Yuvası mevkiine doğa yürüyüşü yaptılar. Sabahın erken saatlerinde başlayan yürüyüşe beş dağcı katıldı. Seydişehir’den sabah saatlerinde otomobille hareket eden dağcılar, Gökçehüyük Mahallesi’nde araçlarını bırakarak kar üzerinde yürüyüşe geçtiler. Dört kilometrelik  zorlu yürüyüşün ardından Toros Dağı yamaçlarında bulunan Kartal Yuvası’ndaki dağcı kulübesine ulaşan dağcılar, burada bir süre dinlendiler. Kuzine […]

Seydişehirli Dağcılar Üç Metre Karda Yürüyüş Yaptılar
17 Ocak 2017 - 17:07 'de eklendi.

Seydişehirli Dağcılar, Küpe Dağı sırtlarında bulunan Kartal Yuvası mevkiine doğa yürüyüşü yaptılar.

Sabahın erken saatlerinde başlayan yürüyüşe beş dağcı katıldı. Seydişehir’den sabah saatlerinde otomobille hareket eden dağcılar, Gökçehüyük Mahallesi’nde araçlarını bırakarak kar üzerinde yürüyüşe geçtiler. Dört kilometrelik  zorlu yürüyüşün ardından Toros Dağı yamaçlarında bulunan Kartal Yuvası’ndaki dağcı kulübesine ulaşan dağcılar, burada bir süre dinlendiler.

Karlı Pekmez

Karlı Pekmez

Kuzine sobasında pişirdikleri yemekleri yiyen dağcılar, yemeğin üzerine tatlı olarak karlı pekmez yediler. Dinlenmenin ve yemek molasının ardından dönüşe geçen dağcılar, toplam sekiz kilometre kar üstünde yürüyüş yaparak Seydişehir’e döndüler.

Yürüyüş ekibine öncülük yapan Mustafa Göncü, yaptığı açıklamada,”Seydişehirli Dağcılar olarak yaz kış doğada yürüyüşler düzenliyoruz. Bu haftaki etkinliğimiz yer yer 3 metre kar olmasına rağmen oldukça eğlenceliydi. Kar eriyip donduğu için bazen kara gömülsekte, üzerinde kolaylıkla yürüyebildik. Seydişehir doğa yürüyüşleri  için çok güzel parkurlara sahip, Seydişehir dışından da bir çok dağcı arkadaşımız yürüyüş için buraya geliyor. Tüm doğa severleri Seydişehir’e bekliyoruz. Herhangi bir ücret talep etmeksizin tüm gelen gruplara rehberlik yapabiliriz.” dedi.

Seydişehirli Dağcılar Karda Doğa Yürüyüşü Yaptılar

Seydişehirli Dağcılar Karda Doğa Yürüyüşü Yaptılar

 

Karda Doğa Yürüyüşü

Karda Doğa Yürüyüşü

 

Seydişehirli Dağcılar

Seydişehirli Dağcılar

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER